NASZA STRONA
NASZA SZKOŁA
INNE


OGŁOSZENIE - Zebrania klasowe z rodzicami
Ogłoszenia 2013/2014

W czwartek 10 kwietnia o godzinie 17:00 odbędą się zebrania klasowe z rodzicami.

BITWA NA WIEDZĘ część II
Aktualności 2013/2014

W dniu wczorajszym na szkolnym korytarzu uczniowie z klas IV-VI po raz drugi w tym roku szkolnym zmierzyli się w międzyklasowym konkursie "Bitwa na Wiedzę". Tym razem uczniowie odpowiadali na pytania z języka niemieckiego, matematyki, wychowania fizycznego oraz przyrody. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie zwyciężyła klasa IV, a klasy V i VI zajęły ex aequo drugie miejsce. Od samego początku widać było, że starsze klasy postanowiły odrobić straty do klasy IV i po paru pytaniach na czoło wysunęła się klasa VI, a tuż za nią klasa V i IV. Niemniej, mniej więcej w połowie zabawy wszystko zaczęło się zmieniać. Klasa IV wzięła się za odrabianie strat, by wreszcie zdecydowanie wygrać całą bitwę. Na drugim miejscu znalazła się klasa V, a na trzecim klasa VI. Całą zabawę rozstrzygnie finałowy pojedynek, który tym razem związany będzie w całości z patronem naszej szkoły Błogosławionym Janem Pawłem II. Zdjęcia z tego wydarzenia są tradycyjnie dostępne w naszej galerii poniżej.

WYNIKI "OLIMPUSA" Z JĘZ. ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO
Aktualności 2013/2014

W czwartek 13 marca zaprezentowane zostały wyniki ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus" z języków niemieckiego i angielskiego. W olimpiadzie jak co roku wzięło bardzo wielu uczniów naszej szkoły z klas IV-VI, którzy mogli w ten sposób sprawdzić swoje zdolności językowe. W tym roku najlepsze wyniki z języka angielskiego uzyskali:

Wiktor Biela z klasy VI - 3 miejsce (Dyplom laureata)
Eryk Biela z klasy IV - 9 miejsce (Dyplom laureata)
Piotr Zawiła z klasy V - 14 miejsce (Wyróżnienie nauczyciela)
Nikola Kudzia z klasy IV - 17 miejsce (Wyróżnienie nauczyciela)

Z języka niemieckiego najlepsze wyniki uzyskali:

Piotr Zawiła z klasy V - 21 miejsce
Wiktoria Kudzia z klasy V - 24 miejsce
Wiktor Biela z klasy VI - 24 miejsce

Laureaci i wyróżnieni otrzymali oprócz dyplomów nagrody książkowe, natomiast wszyscy pozostali uczniowie dyplom uznania oraz drobny upominek.

"Wisła" w naszej szkole
Aktualności 2013/2014

We wczorajsze popołudnie naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, a mianowicie piłkarze Wisły Kraków - Michał Chrapek i Ostoja Stjepanović oraz koszykarki Wisły Can-Pack - Cristina Ouvina i Agnieszka Skobel. Zawodnicy opowiedzieli uczniom naszej szkoły, m.in. o tym jak wygląda ich normalny dzień, co robią w wolnym czasie, jak przygotowują się do swoich meczy oraz ile ich to kosztuje wysiłku i ciężkiej pracy. Dzięki temu spotkaniu uczniowie na żywo mogli poznać sportowców, których do tej pory znali jedynie z ekranów telewizorów. Szanowni goście obdarowali naszych uczniów różnymi upominkami i co najważniejsze każdy uczeń mógł poprosić wybranego zawodnika o autograf. Zawodnikom i całemu ich managementowi serdecznie dziękujemy za przybycie i odwiedzenie naszej szkoły. Zdjęcia z tego dnia są dostępne poniżej w naszej galerii (wystarczy kliknąć w zdjęcie), a także na stronie Wisły Kraków którą można znaleźć pod tym adresem oraz stronie powiatlive.pl tutaj.

KONKURS POLONISTYCZNY
Aktualności 2013/2014

6.03.14r. uczniowie z kl 4-6 pierwszy raz przystąpili do Ogólnopolskiego sprawdzianu z j.pol. pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN diagnozującego umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Na sprawdzianie kontrolowane były następujące umiejętności:
- czytanie poleceń, tekstów literackich, tekstów poetyckich, publicystycznych, ikonograficznych, pism użytkowych, wykresów i tabel, czytanie na poziomie dosłownym oraz metaforycznym.
Z kl. 4 i 5 pisało po 10 uczniów, z klasy 6 - 8 uczniów.
Wyniki zostaną ogłoszone po 14.04.2014r.

TURNIEJ NA "ORLIKU"
Aktualności 2013/2014

27 lutego na przyszkolnym "Orliku" odbył się szkolny turniej piłkarski dla uczniów z klas IV-VI. Brały w nim udział, m.in. drużyny FC Yeti, FC Szkoła, Mariolka, drużyna Dzikich Wieprzy oraz drużyna Dzikich Mustangów. Piłkarze i piłkarki grali zacięcie lecz najwięcej bramek strzeliła drużyna Dzikich Wieprzy. Drugie miejsce zajęła FC Szkoła, trzecie drużyna Dzikich Mustangów, czwarte FC Yeti, a piąte Mariolka. Relację opracowała Kamila Jędryjas z klasy V.

OGŁOSZENIE - BITWA NA WIEDZĘ
Ogłoszenia 2013/2014

Niebawem odbędzie się druga część "Bitwy na Wiedzę" w której uczniowie będą mogli się sprawdzić z matematyki, języka niemieckiego, wychowania fizycznego oraz przyrody. Poniżej przedstawiamy wykaz pytań do opracowania.

MATEMATYKA

PRZYRODA

JĘZYK NIEMIECKI

WYCHOWANIE FIZYCZNE


X Małopolski Konkurs Literacki
Aktualności 2013/2014

W lutym nasi uczniowie wzięli udział w X Małopolskim Konkursie Literackim "Szukamy drugiego Andersena" pod patronatem m.in. Konsula Honorowego Królestwa Danii, Prezydenta Miasta Krakowa, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

z kl 4 - W. Stanek, L. Jurecka
z kl.5 - J. Miś, K. Jędryjas

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości wybitnego duńskiego baśniopisarza H,Ch. Andersena, zachęcanie do podejmowania własnej twórczości literackiej oraz rozwijanie wyobraźni.

OGŁOSZENIE - ZEBRANIA Z RODZICAMI
Ogłoszenia 2013/2014Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w czwartek (30 stycznia) o godzinie 17:00.


ŻYWA LEKCJA PRZYRODY
Aktualności 2012/2013

"W dniu 10 stycznia mury naszej szkoły odwiedziła para ornitologów. Zaprezentowali nam oni pokaz ptaków drapieżnych, takich jak: sowy, jastrzębie oraz sokoły. W kilku zdaniach dokonali charakterystyki każdego z gatunków. Uczniowie byli zachwyceni. Odważniejsi mieli możliwość kontaktu z ptakiem oraz mogli uzyskać pytania na zadane pytania. Na koniec każdy miał możliwość uwiecznić swój wizerunek z sową Płomykówką." Opis przygotowała uczennica klasy IV - Martyna Nizińska.


ORSZAK TRZECH KRÓLI
Aktualności 2013/2014

W poniedziałek po raz trzeci już zebraliśmy się przy kościele by wspólnie wziąć udział w uroczystym orszaku zorganizowanym z okazji Święta Trzech Króli. W pięknych strojach przemaszerowaliśmy uliczkami Mucharza do naszej szkoły by wspólnie kolędować Małemu. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonała Pani Agnieszka Kamińska, której serdecznie dziękujemy za ich użyczenie.
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
PODRĘCZNIKI 2013/2014

LOSOWA FOTOGRAFIA
ORLIK

ZAPISY NA ORLIKA
Wiesław Malinkiewicz
tel. 663 583 105
GODZINY LEKCYJNE
8.30 - 9.15
9.25 - 10.10
10.20 - 11.05
11.15 - 12.00
12.20 - 13.05
13.10 - 13.55
14.00 - 14.45
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?